Kojų nagų grybelis

prižiūrėti nagai su pedikiūru

Jei sandalai ir basutės pasirodė prie durų, tai vasara jau artėja. Tačiau kai kurie žmonės apie tokius batus gali tik pasvajoti, ir viskas dėl kojų nagų grybelio.

Nagų grybelio stadijos

Grybelis nėra visiškai nekenksminga liga. Tai ne tik gadina kojų išvaizdą, bet ir kenkia žmogaus sveikatai, alina jo imuninę sistemą. Paprastai yra dvi kojų nagų grybelio stadijos.

Pradžioje lengva praleisti. Pirmieji problemų požymiai paprastai yra:

 • maži balti taškeliai ant nagų;
 • nagų formos pasikeitimas;
 • baltų juostelių atsiradimas;
 • nagų trapumas;
 • Pasikeitus paviršiui, jis gali tapti kietas ir briaunotas.

Oda aplink pažeistą nagą dažnai būna raudona ir pleiskanoja.

Pažengusioje stadijoje pakinta nago plokštelės spalva, ji tampa šiurkštesnė ir storesnė, nagas pradeda trupėti. Palaipsniui grybelis gali plisti į kaimyninius nagus.

– Pagal statistiką, 15% gyventojų serga grybelinėmis ligomis arba yra jų nešiotojai. Dažniausiai nagų grybeliu užsikrečiama ten, kur žmogus prausiasi, tačiau neatmetama galimybė užsikrėsti per namų apyvokos daiktus: šlepetes, kojines, batus", – pasakoja.dermatologas Aleksejus Khairetdinovas. – Grybelinės ligos eigą apsunkina tokios ligos kaip cukrinis diabetas, kojų kraujagyslių ligos, nagų plokštelių pažeidimai, imunodeficito būsenos, ŽIV.

Jauni žmonės retai kenčia nuo kojų nagų grybelio, nes medžiagų apykaitos procesai jų organizme yra greiti, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms gresia pavojus.

Nagų grybelio gydymas

Kojų nagų grybelį gydo dermatologas. Pradinėje ligos stadijoje gali pakakti ir išorinio gydymo, tačiau jei momentas praleistas ir nago plokštelės guolyje išdygo grybeliai, prireiks rimtesnės terapijos. Tokiu atveju nagų grybelio gydymo procesas užtruks 3-6 mėnesius ir bus naudojamas specialių priemonių - antimikotikai.

Kokį vaistą skirti, dermatologas nustatys pagal testus. Kojų nagų problemas gali sukelti įvairūs grybelio tipai, o gydymo metodai skirsis priklausomai nuo grybelio sukėlėjo. Jis nustatomas kultūriniu būdu arba sėjant.

kojų nagų grybelis

Veiksmingi vaistai ir tepalai

Reklama įtikina, kad kojų nagų grybelį įmanoma išgydyti lakais ir tepalais, tačiau gydytojai negarantuoja tokio savarankiško gydymo sėkmės. Pirma, jie gali padėti pradiniuose etapuose ir, antra, su sąlyga, kad sutinkate būtent tą tepalą, kuris yra veiksmingas prieš jūsų patogeną.

Išoriniai priešgrybeliniai vaistai apima vaistus su veikliosiomis medžiagomis:

 • klotrimazolas;
 • hidrochloridas;
 • mikonazolas;
 • ciklopiroksas.

Norint gydyti kojų nagų grybelį pažengusioje stadijoje, reikės sisteminių vaistų.

– Prieš naudojant kremus ir tepalus nuo grybelio, patariu atlikti higieninį prausimąsi. Padarykite pėdų vonelę su sodos tirpalu: 1 valgomasis šaukštas 3 puodeliai vandens. Temperatūra turi būti patogi, bet ne aukštesnė kaip 36°C. Pėdas reikia garinti – 25-30 min. Tada atsargiai nuvalykite ir nusausinkite odą ir nagus. Prieš tepdami kremą, padarykite „rėmelį" aplink pažeistą nagą spiralės pleistru. Tai būtina, kad produktas patektų tiksliai ant grublėto nago plokštelės sluoksnio, o ne ant gležnos odos, ant kurios atsiranda dirginimas", – aiškina.dermatologas, aukščiausios kategorijos gydytojas Aleksejus Khairetdinovas.

Liaudies gynimo priemonės

– Mano praktikoje nagų grybelio gydymas naudojant propolį buvo gana sėkmingas. Išoriniam vartojimui pacientui buvo paskirtas sisteminis priešgrybelinis preparatas ir alkoholinė 15 % propolio tinktūra. Jis turi teigiamą poveikį imuninei sistemai ir antimiotikų veikimui. Po trijų mėnesių gydymo oda visiškai atsistatė", – pasakojadermatologas Aleksejus Khairetdinovas.

Tačiau išankstinis pokalbis su gydytoju būtinas, nes ta pati priemonė gali kam nors padėti, o kitam sukelti dermatitą.

Ką daryti, jei grybelis nepraeina?

Pasitaiko, kad kelis mėnesius trunkantis grybelio gydymas neduoda jokio efekto: liga išlieka, o sveiki nagai auga per lėtai. Tuomet specialistai pirmiausia rekomenduos vaistus keisti kitos grupės antimikotikais ir paskirs vaistus, skatinančius nago plokštelės augimą.

Jei nepadeda nei išorinė, nei sisteminė terapija, nei vaistų keitimas, tai rimta priežastis hospitalizuoti.

Retais atvejais, kai pastebima bakterinė infekcija, gali būti nurodyta nago plokštelės pašalinimo operacija.

nagų grybelio prevencija

Nagų grybelio prevencija namuose

Kojų nagų grybelio prevencija visų pirma susijusi su asmens higiena. Jei kojos ilgą laiką neplaunamos, leiskite joms prakaituoti, rizika susirgti grybeliu gerokai padidės. Dažniausiai šia liga susergama viešose pirtyse: pirtyse, saunose, dušo treniruoklių centruose. Specialistai pataria žaisti saugiai ir tokiose vietose apsimauti šlepetes bei pasitepti „Barrier" kremu.

Grybelių prasiskverbimą į odą palengvina nubrozdinimai, įtrūkimai pėdose, taip pat nepakankamai kruopštus kojų išsausėjimas po vandens procedūrų, todėl pėdų būklę būtina atidžiai stebėti.

Jei jau patyrėte kojų nagų grybelį ir jį įveikėte, kyla pavojus, kad jis pasikartos. Dar kelios taisyklės padės ją sumažinti:

 • kas dvi ar tris savaites nuvalykite odą priemonėmis, kuriose yra priešgrybelinių vaistų, salicilo alkoholio arba vandens, parūgštinto actu ar citrinos sultimis;
 • dezinfekuoti drabužius, patalynę, juos galima virti arba lyginti karštu lygintuvu;
 • rečiau dėvėti sintetinius drabužius;
 • dažniau keiskite asmenines higienos priemones, tokias kaip skalbimo šluostės ir kempinės.

Populiariausi klausimai ir atsakymai

Kokie pirmieji kojų nagų grybelio požymiai?

Oda aplink nagą staiga pradeda parausti, niežti ir luptis. Nagų platina drumsčiasi, nusišveičia. Ant nago gali atsirasti pilkai geltonos spalvos dėmės. Simptomai gali pasirodyti visi iš karto arba, atvirkščiai, pradėti ryškėti palaipsniui, vystantis grybelinei infekcijai.

Koks yra kojų nagų grybelio atsiradimo pavojus?

Pirma, dėl nago plokštelės infekcijos pažeidžiamas visas jūsų imunitetas. Antra, atidėtos kovos su grybeliu priemonės apsunkina ir pailgina gijimo procesą. Kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo jis bus lengvesnis ir veiksmingesnis. Trečia, grybelis gali pradėti plisti į kaimyninius nagus. Ketvirta, pažengusiu nagų grybelio atveju būtina visiškai pašalinti nago plokštelę.

Kuris gydytojas gydo kojų nagų grybelį

Pastebėjus grybelio simptomus, ypač apsilankius viešame baseine ar pirtyje, reikėtų kreiptis į dermatologą-mikologą. Šis gydytojas gydo grybelines kojų ir nagų odos infekcijas.