Kaip efektyviai ir nebrangiai išgydyti nagų grybelį

sveiki nagai po gydymo nuo grybelio

Remiantis statistika, kas penktas žmogus kenčia nuo grybelinių ligų. Medicina žino daugybę būdų, kaip išgydyti nagų grybelį. Dabar sužinosite apie efektyviausias liaudies ir farmacines priemones.

Ligos diagnozė

Kojų nagų grybelis 1 nuotrauka

Jei jums nereikia diagnozės, eikite tiesiai į „Gydymas". Laiku diagnozuotas grybelis leis kuo greičiau pasveikti. Iš pradžių ligą gali pastebėti tik labai dėmesingas žmogus. Tradiciškai ligos vystymosi procesą galima suskirstyti į tris dalis.

Pirmajame etape ant nago atsiranda subtilios juostelės, dažniau dėmės, kurių spalva šiek tiek skiriasi nuo nago plokštelės. Išskyrus tai, ji atrodo gerai.

Antroje ligos stadijoje dėmės dydis palaipsniui didėja, procesas vyksta beveik nepastebimai. Spalva keičiasi nuo natūralios iki pilkšvai baltos, geltonos. Kartu su spalvos pasikeitimu galite pastebėti nago plokštelės sustorėjimą ir jos apatinės dalies laisvumą.

2 nuotrauka nuo nagų grybelio

Trečiajame etape grybelis pažeidžia visą nago plotą, jis tampa geltonas, pilkas, rudas, juodas (spalva priklauso nuo sukėlėjo ir ligos pobūdžio) ir visiškai purus, trupa. Ši būklė rodo, kad grybelis išplito į visą nago guolį ir plokštelę. Ši būklė pavojinga ne tik tuo, kad ją sunku gydyti, bet ir gresia ligos išplitimu į pirštus ir pėdas.

Laiku diagnozuota liga leis kuo greičiau išgydyti ligą.

Yra geras būdas diagnozuoti. Norėdami tai padaryti, jums reikės mangano ir vandens. Paimkite šiek tiek kalio permanganato, ištirpinkite vandenyje ir keletą minučių palaikykite kojas šiame tirpale. Jei nagas visiškai rudas, vadinasi, grybelio nėra. Jei kai kurios nago dalys nėra nudažytos, tada jas paveikia nagų grybelis.

Gydymas

Preparatai nuo šios ligos tiek išoriniam vartojimui, tiek peroraliniam vartojimui šiandien nėra neįprasti. Tradicinės medicinos arsenale yra dar daugiau receptų nuo nagų grybelio. Bet eikime eilės tvarka.

Medicinos

Tarkime, kad atradote grybelį pirmajame jo vystymosi etape. Tokiu atveju jums neįtikėtinai pasisekė. Pirmajame etape jį išgydyti lengva.

Kaip išgydyti pirmajame vystymosi etape

Norėdami tai padaryti, einame į vaistinę ir perkame vaistą, kurio pagrindą sudaro naftifinas. Pabrėžiame, kad tai ne tepalas (gerai nuo pėdų grybelio), o būtent tirpalas stikliniame buteliuke su dozatoriaus antgaliu (tai laiko patikrinta priešgrybelinė priemonė), tada naudojame pagal instrukcijas. : lašiname ant pažeisto nago, nuplovus ir nusausinus kojas, du kartus per dieną, ryte ir vakare.

Vieno buteliuko užtenka dviem mėnesiams. Per šį laiką nagų grybelis, pastebėtas pradiniame jo egzistavimo etape, bus visiškai išgydytas. Galbūt net nereikės laukti, kol užaugs naujas nagas. Bet tai tik tuo atveju, jei iki gydymo pradžios nagas, esantis grybelio dėmės atsiradimo vietoje, nebus pažeistas iki viso jo storio.

Didžiulis pliusas yra tai, kad jis greitai įsigeria į nagą ir nesukelia nepatogumų gydant nagų grybelį, skirtingai nei daugelis liaudies receptų. Apie juos kalbėsime straipsnio pabaigoje.

Kaip gydyti antroje ligos stadijoje

Šiame etape nagų grybelio gydymas dar įmanomas savarankiškai ir nevartojant tablečių, tačiau jau sunkiau.

Vartojame vaistą, tepame du kartus per dieną ant švariai nuplautų ir nusausintų nagų. Šioje ligos stadijoje iš po nago, arba nuo jo paviršiaus, galima nuvalyti palaidas grybelio pažeistas nago dalis.

Kaip gydyti trečiame etape

Kaip išgydyti kojų nagų grybelį, geriau pasikalbėti su specialistais trečiajame etape, kai grybelis pažeidžia ne tik matomą nago dalį, bet ir jo šaknį. Daug klaidų galite padaryti patys. Mikologas paims Jūsų nago dalį analizei ir, remdamasis laboratorinės analizės rezultatais, paskirs gydymą tiek išoriniais, tiek geriamais vaistais.

Gydymas vaistais pažengusioje stadijoje turėtų būti atliekamas tik prižiūrint gydytojui.

Liaudies gydymo metodai

Dabar pakalbėkime apie tai, kaip gydyti kojų nagų grybelį, jei nenaudojate brangių vaistų ir gydytojų. Tradicinė medicina savo arsenale turi net daugiau būdų gydyti nagų grybelį nei oficialioji. Pasirinkimas svaigina.

Česnakai

Grybelio gydymas česnaku. Iš principo česnakas tikrai padės, tačiau su juo susijęs vienas „BET".

Receptas: kuo smulkiau sumalkite česnako skiltelę. Idealiu atveju turėtumėte gauti savotišką česnakų košę. Užtepame ant grybelio pažeisto nago, ant piršto uždedame tvarstį ir ant viršaus užrišame plastikiniu maišeliu ar piršto galiuku. Išvažiuojame nakčiai. Ši procedūra atliekama bent tris kartus per savaitę, kol nagas visiškai išgydys.

Taigi, „BET" yra tai, kad kiekvieną rytą reikia kruopščiai nusiplauti pirštą nuo česnako, ir vis tiek išlieka subtilus česnako kvapas. O po kurio laiko (juk grybelis gydomas iki metų) rizikuojate būti persotintas česnako kvapo ir tai gali atbaidyti žmones nuo jūsų. Žinoma, pokštas, bet tame yra dalis tiesos.

Jodas

Su jodo pagalba tai paprastai yra elementaru. Ant švaraus ir sauso nago ryte ir vakare vatos tamponėliu patepkite 5% jodo tirpalu. Profilaktikai kartą per dvi ar tris dienas apdorokite kaimyninių pirštų nagus jodu.

Gydymo metu, maždaug nuo antros savaitės, gali būti jaučiamas nedidelis skausmas. Ji nesukels jums nepatogumų, už tai žinosite, kad nagas taisosi.

Celandine

Ir dar viena patikima priemonė, padedanti išgydyti nagų grybelį, yra ugniažolė.

Jo sultys, baltos arba gelsvos spalvos (priklausomai nuo regiono), pasižymi puikiomis gydomosiomis savybėmis. Užtepus ant odos, pajusite lengvą deginimo pojūtį. Iškart galiu pasakyti, kad jie gydo ne tik nagų ir odos grybelį, bet ir, pavyzdžiui, karpas.

Birželio arba liepos mėn. , priklausomai nuo jūsų vietovės klimato, einame į sodą ar artimiausią miško plantaciją, daubą ar upę ir ieškome tokio tipo augalų:

ugniažolės nuo kojų nagų grybelio

Mums reikia lapų ir stiebų iš jo. Jei sulaužysite stiebą, pamatysite, kaip iš jo pradės tekėti sultys, apie kurias kalbėjau aukščiau. Šiomis sultimis grybelio pažeistas nagas tepamas du kartus per dieną, tada nieko nereikia nuplauti.

Procedūra kartojama tol, kol ligotas nagas pakeičia visiškai sveiką.

Šio metodo trūkumas yra tas, kad šviežiai spaustas ugniažolės sultis nemokamai galima naudoti tik porą mėnesių. Tada vaistinėje tenka nusipirkti ugniažolės aliejaus, kuris taip pat laikomas gera priemone nuo grybelio.

Kaip veikia šis nagų grybelio gydymas? Jei atvirai, aš pati to nepatyriau, bet šis būdas buvo žinomas mūsų močiutėms, prosenelėms ir buvo plačiai žinomas.

Bet geriau, žinoma, nepradėti ligos, o pirmą kartą įtarus grybelį, atlikti prevencines procedūras.

Prevencija

Prevencija visada geriau nei gydymas. Pastarąjį dešimtmetį padaugėjo nagų ir pėdų grybelio atvejų. To priežastys gali būti ir didelis darbo krūvis, ir dėmesį nuo savo sveikatos atitraukiantys reikalai, arba paprasčiausias pėdų higienos taisyklių nepaisymas. O taisyklės labai paprastos:

  1. Dėvėkite tik savo batus. Jokiu būdu nekeiskite batų su draugais ir draugėmis, kad ir kaip pasitikėtumėte jų kojų sveikata. Viešose vietose, pavyzdžiui, voniose, baseinuose ar saunose, būtinai dėvėkite šlepetes, bet tik savose. Tokiose vietose praeina labai daug žmonių ir niekas negali garantuoti, kad jie visi sveiki.
  2. Keiskite kojines kiekvieną dieną. Iš tikrųjų tai nėra taip sunku, kaip kai kurie žmonės galvoja.
  3. Periodiškai reikia išplauti batus iš vidaus su skalbimo muilu ir senu dantų šepetėliu.
  4. Negailėkite savo batų. Batai, pagaminti iš natūralių, kvėpuojančių medžiagų, yra jūsų kojų sveikatos raktas. Jei avėsite tokius batus ant kojų, rizika užsikrėsti nagų ar pėdų grybeliu gerokai sumažėja. Šiltu ar karštu oru avėkite atvirus batus, pavyzdžiui, sandalus ar šlepetes. Kojos turi kvėpuoti.
  5. Pėdų vonios gali padėti nuo per didelio prakaitavimo. Vienas geriausių variantų – vonia su ąžuolo žievės nuoviru. Norėdami jį paruošti, paimkite apie 100 gramų žievės vienam litrui vandens. Uždėkite ant silpnos ugnies ir kaitinkite 20 minučių. Tada leiskite sultiniui atvėsti, tada nukoškite. Nuoviras paruoštas.
  6. Jei ketinate kur nors eiti su uždarais batais, į kojines pabarstykite kūdikių pudros arba specialios pudros nuo prakaituojančių pėdų, parduodamų bet kurioje vaistinėje.

Laikydamiesi paprastų higienos taisyklių galite išvengti grybelio. Reikia atsiminti, kad prevencijai visada reikia mažiau laiko ir pinigų nei ligos, kuri gali trukti daugelį mėnesių, gydymas. Būk sveikas!